Adresa: U Sluncové 618, Praha 8 Karlín 180 00
+420 604244840
info@cnga.cz

Jiří Daněk

Výkonnostní golf, výuka golfu, lekce golfu, kurzy golfu

Informace

Člen PGA C od roku 2008

Vzdělání: plně vzdělaný profesionál licence B

Cena za lekci 25 minut 600,- Kč

Cena za lekci 50 minut: 1 000,- Kč

Balíček 10 lekcí 50 minut: 9 000,- Kč

Jazyky: česky, anglicky, německy, italsky

Telefon: +420 604 244 840

Email: jiri.danek@cnga.cz

Kde mě najdete: GC Čechie, Driving Císařská louka, GC Karlštejn

Web: www.trener-golfu.cz

REZERVOVAT LEKCI

Sportovec od narození, hokej, veslování, cyklistika, orientační běh a nyní golf…

Můj přístup ke golfu byl od začátku definován „sportovní“, co to vlastně znamená? Od prvního momentu jsem pochopil, že hrát golf nebude jen tak! Chce to pokoru odříkání a tvrdou práci, dle mých zkušeností není komplikovanějšího sportu, propojení mentální a fyzické přípravy v golfu je nekonečné…

Mým cílem je do golfu přivádět všechny věkové kategorie. Dětský golf je pro mne ovšem prioritou číslo jedna.

Reference

Začal bych jednou velkou pravdou, která v golfu platí víc, než v jiných sportech…

„Bez vás by to nešlo!“

Golf je sportem především ctižádostivých a šikovných lidí, kteří jsou schopní leccos golfu obětovat, když píši leccos, tak vězte, že je to není lehká nadsázka, ale příprava na odříkání a pokoru. Golfu musíte dát všechno, a pokud to nejde, tak ještě přidat, potom to snad už chvíli bude fungovat, většinou týden… Teda hlavně to nervat! 

Napsal jsem o sobě:

 •  2006 – Začal jsem s dětmi v Sokolově, dnes už ovšem nikdo nějak výrazně nehraje, nemají ambice a jsou to především holky, všechny studují, ale hrají solidně ženskou ligu. Díky Barčo, Katko, Katrin a Jessie…
 • 2007 V tomto roce byl docela shon, snažil jsem se hrát hodně turnajů a chystal se na přestup do PGA jako „Teaching pro“ a měl ambice hrát dobrý golf. Nadále jsem pomáhal s dětmi a na podzim v rámci akademie  Skopový absolvoval první várku rad a „drillů“ jak dělat výkonnostní golf všeobecně.
 • 2008 –  Rok mého přestupu do PGA C jako „Teaching pro“, trenérská práce s dětmi v Sokolově pokračovala slibně a začaly hrát hezký golf.
 • 2009 – Dobrá sezóna v GC Mladé Buky, zde bych vyzdvihl Honzu Bayera, poctivý kluk v juniorech nějak přestal hrát… Holky tam byly super, ale neměly ambice na golf, hrály pro zábavu. V ženské soutěži to bylo tak akorát… Nicméně jsem společně se skvělým člověkem Jardou Beranem s nadšením vedl golfovou akademii, kde jsme měli výuku golfu na základní škole „V Domcích“, kde měly děti golf dvakrát týdně v rámci předmětu „Golf etika a eiketa“.
 • 2010 – Výborná sezóna ve slovenské Skalici, Katka Chovancová později vyhrála mezinárodní Mistrovství Slovenska, velký talent, dnes ovšem studuje a golf má přestávku. Druhou radostí byl ve Skalici Tomáš Beck. Jednou mi řekl, že to chce zvládnout jako já, zvládl, měl dobrého trenéra. Přišel za mnou na začátku prázdnin a chtěl hrát golf, hned první trénink jsme se dohodli, že jdeme dělat „velký golf“. Bylo to super, na tréninky chodil každý den, někdy i dvakrát… Do konce sezóny měl HCP 17,1 a další rok z něj byl profesionál. Dnes se stal českým reprezentantem a dělá čest své zemi a trenérovi! Z výborné dětské akademie se vyklubal ještě Tomáš Kuba, slovenský reprezentant, dnes už ovšem hrající jen sporadicky. Poslední v současnosti hrající Lukáš Gabura, patří  výsledkově mezi deset nejlepších mužů na Slovensku.
 • 2011 – Rok, který výsledkově nijak nenadchl, přijal jsem funkci hlavního trenéra v resortu Black and White, kde jsme z nuly vybudovali dětskou akademii čítající přes třicet členů. Ovšem bez větších výsledků jsem tuto spolupráci předčasně ukončil, nedohodl jsem se na další sezónu, poněvadž nebyl zájem tuto akademii i nadále podporovat. Zde jsem přidal do akademie možnost US KIDS golf akademie, děti si tak mohli půjčovat hole adekvátní ke své výšce a rodičům odpadla povinnost se o to pořád starat. Děti po mém odchodu na doporučení dojížděly do Skalice na tréninky v rámci akademie Skopový, ale bral jsem to jako labutí píseň výkonnostního golfu na Slovensku. (odchod akademie Skopový ze Slovenska)
 • 2012 – Naučil jsem hrát golf Honzu Kovaříka, fotbalistu Viktorie Plzeň
 • 2013 – Vlastně nic, teda jo začal pravidelně chodit Ondra s Klárkou.
 • 2014 – Bláznivý rok, začal jsem střední školu… Začal jsem trénovat Petra, fakt oříšek! Na PGA teaching tour jsem dal „nearest to pin“ 
 • 2015 – Začal jsem trénovat všeobecně golf, kdo přišel, tak jsme se na něčem domluvili. Potkal jsem šikovnou golfistku Lucku a udělal maturitu (za 8)* Začal jsem hned výšku…
 • 2016 – Ondra s Klárkou pokračují a fakt jim to jde, v kategorii dospělých se potkávám občas na konzultaci s dobrými golfisty, ale seriózního nic moc!
 • 2017 – Bych se opakoval, tak to prohodím, Klárka s Ondrou vyhráli své první poháry… I Petr vyhrál turnaj!
 • 2018 – Začal jsem trénovat Honzu Klimenta, to je ten fotbalista, co nasázel na „21“ hattrick! Chce hrát také velký golf, tak uvidíme co z něj bude, zatím skvělý! Vyměnil jsem značku holí, začal jsem hrát hole „Bridgestone“ a také míče, moc jsem toho však nenahrál, bolestivé koleno (artróza podpořená úrazem na lyžích) mi zabránla v chůzi, o golfu se nedalo ani přemýšlet. Dětská akademie se rozrostla, Ondra, Klárka, Jakub, Nikita, Josef, Tonda, František, Michal, Eliška no vypadá to na dobrý tým…
 • 2019 – Letošní sezóna začala přípravou na golfovou sezónu se vším všudy, koleno jsem jakž, takž poléčil, ale rohodně nedoléčil, prý je to taková realita do budoucnosti, nezbývá se tedy smířit… Jak jsem naznačil stanu se pravidleným účastníkem túry „teaching pro-am“, abych se rozehrál do seniorů. Dětská akademie funguje a Toník by rád hrál soutěžní golf. Hledání nového impulsu vyústilo v nové jméno akademie „Czech National Golf Academy“ , tento projekt by měl nastavit novou úroveň spolupráce mezi kvalitními trenéry sjednotit metodiku a umožnit konzultace v rámci akademie.

<

Co důležitého mně napsali:

 • Nic, co by stalo za zmínku, zatím…

Co o mně, jako trenérovi řekli/napsali:

 • SMS/Nikdy jsem se nedostal pod kilo, ten týden stál za to 82 ran a zlepšení hcp na 12,6!
 • SMS/Už to chlaď, turnaj jsem vyhrál nové 89 ran nové HCP 28,2 z 54!
 • SMS/Uletěla mi hlava na trojce, ale mám pohár za vítězství, nebolí to tolik…
 • SMS/Na první devítce jsem zahrál dvě birdie a jedno bogie, pak to sice přišlo, ale 43 stablů a první flek
 • SMS/Už jsem se na to chtěl…, ale dnes konečně dobrá hra, vyhrál jsem zájezd a sud piva, tak kde?
 • Facebook/Díky Jirko, dnes první místo! Dasha
 • Facebook/Za 14 dní HCP 31 a první místo na turnaji! Michal
 • Facebook/Bylo fakt horko, ale stálo to za to, v pondělí přijdu na trénink, už jsem si to rezervoval! David

Chci zkusit golf

To je jen výtažek, oficiálního zatím nic, zřejmě se musíme ještě hodně zlepšit! Škola patování v Praze

www.cnga.cz


ZKUS GOLF!